Sestdien, Mērsraga piekrastes Pelēkajā kāpā, notika jau trešā Pelēkās kāpas atjaunošanas talka. Eiropas Savienības un Asociācijas Eiropas Zaļā Josta (European Green Belt Association) izveidotās BestBELT programmas ietvaros, 2022.gadā. LZK saņēma atbalstu mūsu projektam – Eitrofikācijas samazināšana Pelēko kāpu biotopos , kura ietvaros, divu gadu laikā, atmežosim no mazajām priedītēm, kārkliem un krūmiem Pelēkās kāpas teritorijas Mērsraga un Engures piekrastē, kā arī Jūrmalas pilsētas Raga kāpā.
Līdz šim aktīvi Pelēkās kāpas atjaunošanā, kā brīvprātīgie, piedalās LZK biedri no vairākām reģionālajām nodaļām – Ziemeļkurzemes, Abavas, Gramzdas un Ventspils. Ir atjaunota dabiskā Pelēkās kāpas vide jau vairāku kilometru un hektāru platībā. Tuvojoties pavasarim, talkās aicināsim arī vietējos iedzīvotājus un piekrastes skolas, tādējādi izskaidrojot un izglītojot sabiedrību par mūsu kāpu daudzveidību un Pelēkās kāpas biotopu svarīgumu kopējā piekrastes ekosistēmā.
Talkas kāpās paredzētas divu gadu garumā, tādējādi palīdzot Latvijas valstij, nodrošināt dabas daudzveidības saglabāšanu Natura2000 teritorijās – Engures ezera dabas parkā un dabas parkā „Ragakāpa”. Projekta aktivitātes nodrošina BestBELT programma, savukārt skolēnu iesaistīšanos Pelēkās kāpas izglītošanas procesā nodrošinās Latvijas Vides aizsardzības fonda un Koalīcijas par tīru Baltiju atbalsts.
Vairāk par mūsu BestBELT projektu lasāms: