Piekrastes jaunieši tikās 3. Piekrastes Jauniešu Forumā

Pēc divu COVID gadu pātraukuma, 6.decembrī vairāk kā 80 skolu jaunieši no 7 piekrastes skolām Ventspils novada Zūru pamatskolā tikās, Piekrastes Jauniešu Forumā. Šī, jau pēc kārtas 3. Foruma tēma bija Piekrastes dabas daudzveidība. Par skolām jau zināmo projektu “Piekrastes vērotāji” un skolu atklājumiem šosezon, pastāstīja projekta koordinātore Aija Svarinska. Ar savu pieredzi vides izglītības un arī “Piekrastes vērotāju” projektā dalījās Ventspils 4.vidusskolas skolotāja Ineta Kraule. Par mūsu Baltijas jūras piekrastes bioloģisko daudzveidību jauniešiem stāstīja biologs Ilmārs Bodnieks. Savukārt par to, kā veidot TikTok sižetus un kādus principus jāievēro runājot ar auditoriju sociālajos mēdijos, pastāstīja LZK aktīvists Artūrs Caune.

Apspriežot konkrētus dabas daudzveidības un vides aizsardzības jautājumus darba grupās, jaunieši aktīvi izteica savus vērtējumus un vēlāk tos prezentēja visiem Foruma dalībniekiem. Interesanti bija arī Paneļdiskusijas jautājumi, kas raisīja domas par globālo vides situāciju

Par aktīvu un pozitīvu foruma norisi gādāja mūsu moderators, Radio StarFM žurnālists Oskars Lepers, kurš vadīja arī iepriekšējos forumus.

Īpašs paldies Zūru pamatskolas direktorei Santai Brošai, par foruma viesu uzņemšanu un par aktīvu iesaistīšanos LZK projektos un talkās. Foruma scenāriju un programmu jau trešo reizi izstrādāja mūsu sadarbības partneris – Talsu novada Bērnu un Jauniešu centrs un tā direktore Doloresa Lepere. Forums notika Latvijas Vides aizsardzības fonda finansētā projekta – Kampaņa “Zaļā Jūra” 2022 – 2023 ietvaros un to atbalstīja arī Coalition Clean Baltic, un EU LIFE programma.