Ja es būtu lēmumu pieņēmējs

Ar tādu nosaukumu 17.novembrī Talsu novada Bērnu un Jauniešu centrā notika jūras plānošanas spēle. Spēles uzdevums bija divām valstīm (divām komandām) atrast labākos risinājumus savu unikālo dabas resursu saprātīgā izmantošanā, vienlaikus izmantojot piedāvātās investīcijas ekonomikas izaugsmei. Spēlē bija jāievēro savas valsts ekoloģiskās īpatnības, plānojot savu ekonomisko attīstību, kā arī jāsaskaņo savas darbības ar savu kaimiņvalsti. Tas nebija viegls uzdevums, ja sāk vērtēt visu apstākļus gan no vides saglabāšanas, gan ekonomikas viedokļa.

Šī spēle ir domāta augstskolu studentiem, taču arī mūsu pēdējo klašu skolēni pēc vairāku stundu debatēm, ar to tika galā, sasniedzot labus rezultātus – risinājumus. Spēle pirmo reizi Latvijā tika izspēlēta 2018.gadā starp vides NVO pārstāvjiem. Tādēļ Talsu spēle ir pirmā Latvijā, kurā spēlēja jauniešu komandas.

Spēles tulkojumu un sacensības atbalsta Koalīcija par Tīru Baltiju (CCB), sadarbībā ar ES LIFE programmu. Paldies arī Talsu novada Bērnu un Jauniešu centra direktorei Doloresai Leperei par atsaucību, piedāvājot telpas un saorganizējot aktīvākos Talsu novada jauniešus.

Ceram, ka spēle turpinās savas uzvaras arī citur Latvijā, skolās un augstskolās. Visi interesenti, kuri vēlas savā skolā vai augstskolā šo spēli izspēlēt, aicināti sazināties ar LZK un mēs savukārt būsim priecīgi jums palīdzēt šo spēli sarīkot.