Izdarīt izvēli – lieto EKOenerģiju sākot ar 2015.gadu

EKOenergija-BANERIS_150x190-2

Tikai līdz 2014.gada 15. decembrim Tu vari izdarīt izvēli, lai no 2015. gada lietotu videi draudzīgi ražotu elektrību – EKOenerģiju

Kas ir EKOenerģija?

EKOenerģija ir videi draudzīgas elektroenerģijas marķējums, kas izveidots, lai Tu sarežģītajā elektrības tirgū neapjuktu, bet varētu izvēlēties videi draudzīgāko enerģijas veidu. EKOenerģija ir kas vairāk kā tikai enerģija, kas ražota no atjaunīgiem dabas resurisem – tā atbilst īpaši izstrādātiem ilgtspējības kritērijiem. Tādejādi izvēloties EKOenerģiju Tu ne tikai nodrošini savu komforta līmeni, bet arī rūpējies par vidi sev apkārt!

Kāpēc EKOenerģija?

Nav noslēpums, ka enerģijas ražošana var atstāt būtisku ietekmi uz dabu un ne vienmēr ražojot enerģiju no atjaunīgajiem resursiem mēs varam droši apgalvot, ka tā ir droša un nenodara kaitējumu dabai.

EKOenerģijas marķējuma piešķiršanas kritēriji ir izstrādāti sadarbojoties Eiropas vides nevalstiskajām organizācijām, kuru mērķis ir veicināt ilgstpējīgu atjaunīgo resursu izmantošanu enerģijas sektorā.

Latvijā EKOenerģijas attīstību un uzraudzību nodrošina Latvijas Dabas fonds, biedrības Latvijas Zaļā kustība un Zaļā brīvība.

  • EKOenerģija nodrošina patērētajam pieejamu informāciju par enerģijas resursa izcelsmi un ražošanas veidu.
  • Ar EKOenergy Tu radi iespēju dabai saņemt kompensāciju par mūsdienu dzīvesveida radīto slogu, jo no katras pārdotās megavatstundas daļa naudas tiek iemaksāta EKOenerģijas klimata vai vides fondā.
  • Ar EKOenerģijas marķējuma piešķiršanas kritērijiem un Eiropas sadarbības organizāciju sarakstu Tu vari iepazīties:www.ekoenergy.org/lv

Kā iegādāties EKOenerģiju Latvijā?

Šobrīd veinīgais elektroenerģijas pārdevējs, kas saņēmis EKOenerģijas sertifikātu un piedāvā šādu pakalpojumu Latvijas mājsaimniecībām ir Baltcom.

Pieteikties pakalpojumam var šeit

EKOenerģijas ieviešanu Latvijā pārrauga Latvijas Dabas fonds, Latvijas Zaļā kustība, Zaļā brīvība

Sazinies ar mums:

ekoenergija@ldf.lv

Latvijas vides aizsardzības fondsŠis materiāls tapis ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu