Diena bez auto Talsos un Ventspilī

No 16. līdz 22. septembrim norisināsies Eiropas Mobilitātes nedēļa. Tās laikā iedzīvotājus rosinām automašīnu vietā izmantot ilgtspējīgus pārvietošanās veidus – pastaigu ar kājām, riteņbraukšanu un sabiedrisko transportu.

Šī gada Eiropas Mobilitātes nedēļas vadmotīvs ir “multimodalitāte” – dažādu transporta veidu izmantošana un kombinēšana, kas ļauj pasažieriem pilnvērtīgi izmantot visas priekšrocības: naudas ietaupīšanu, ātrumu, elastīgumu, ērtības, punktualitāti un citas.

  • 19. septembris tiek atzīmēts, kā „Ar velo uz darbu diena”, tādēļ aicinājām ikvienu uz darbu doties ar velosipēdu.
  • 22. septembrī atzīmēsim „Dienu bez auto” gan Talsos, gan Ventspilī.

“Dienas bez auto” pasākumi Talsos sāksies plkst. 10.00 pie Talsu Sporta nama. Ikviens bērns aicināts ierasties ne tikai ar savu velosipēdu, bet arī ar longbordu, segweyu vai skrejriteni, lai piedalītos sacensībās un iegūtu saldas balvas. Būs iespēja piedalīties arī Drošas braukšanas skolā un apgūt ko jaunu.
Pasākuma laikā blakus sporta namam būs velo apkopes telts, kurā būs iespēja veikt nelielus apkopes darbus pie „Velogarāžas” īpašnieka Gundara Šmithena.
Tos, kuri vēlēsies doties izbraucienā ar velosipēdiem gaidīsim plkst. 11.00 pie Talsu Tautas nama, kur notiks pulcēšanās un iesildīšanās velobraucienam (līdz 20km) gar Talsu novada ezeriem un Talsu pauguraines pakalniem pa grantētu ceļa segumu. Ceļā līdzi aicinām ņemt kādu uzkodu, bērniem ķiveres un lielisku noskaņojumu. Brauciena noslēgumā gaidāma dalībnieku loterija un pārsteigumi pie Talsu Tautas nama.

“Dienas bez auto” pasākums Ventspilī sāksies pl. 10.00 Jūrmalas parkā un tas būs “Zaļo ģimeņu rallijs”, veltīts ģimenēm ar maziem bērniem.
Pasākumā aicināti piedalīties vecāki ar bērniem, kuri vēl sēž ratiņos un arī bērni ar velosipēdiem līdz 10 gadu vecumam.
Parka teritorijā būs izvietoti 7 kontroles punkti, kas būs jāatrod un katram dalībniekam būs jāatzīmējas ar krāsainu uzlīmīti. Secība, kā tie tiks meklēti nav noteikta, bet mērķis ir atrast un atzīmēt visus 7 kontroles punktus. Kuri pirmie visu būs izpildījuši, dodas uz finišu – turpat, kur notika reģistrācija.
Pl. 10:00 sāksies dalībnieku reģistrācija un 11:00 tiks dots pirmais starts!

Veiklākajiem, aktīvākajiem un atraktīvākajiem dalībniekiem būs balvas. Pasākumi notiek sadarbībā ar Talsu novada domi un Ventspils pilsētas domi, Latvijas Vides aizsardzības fonda finansētā projekta “Zaļai Latvijai – Zaļai jūrai” ietvaros.