Attīstības mērķi un dabas kapitāls

Latvijas Zaļā kustība ir uzsākusi darbības virzienu, kas saistīts ar Attīstības sadarbību jeb aktivitātēm ar mērķi informēt sabiedrību par ANO attīstības mērķiem, par attīstības finanšu investīciju ietekmi uz dabas un sociālo vidi, kā arī viecināt ilgtspējīgas attīstību ar zaļās ekonomikas konceptu.

Ilgtspējīga attīstība: ekonomisko procesu ietekme cilvēka un vides attīstībā

Iepazīsties ar mūsu jaunāko publikāciju par attīstības mērķu progresu un to kā attīstības finanses un valstu parādsaistības ietekmē cilvēka un vides attīstību. Uzzini, kas notiks pēc 2015.gada un kādēļ Latvijai šis gads tik nozīmgs arī attīstības kontekstā. Tāpat lasi kā valstu ekonomiskā izaugsme ietekmē Tavu patēriņu un kā tas, savukārt, ietekmē klimata pārmaiņas.

Papildus šai publikācijai iesakām apskatīt arī infografiku.

Download (PDF, 11.48MB)

 ANO Tūkstošgades attīstības mērķi

Informatīvu materiālu par Attīstības mērķiem un zaļās ekonomikas jēdzienu un attīstības iespējām šo mērķu kontekstā var mūsu sagatavotajā informatīvajā materiālā zemāk.

Download (PDF, 437KB)

Kas ir DABAS KAPITĀLS un Zaļā ekonomika?

Informatīvu materiālu par to, kas ir dabas un pārējie kapitāli, kā arī par zaļās izaugsmes un  ekonomikas būtību var lasīt mūsu sagatavotajā informatīvajā materiālā zemāk.

Download (PDF, 1.51MB)

Gruzijas piemērs: kā attīstības projekti ietekmi dabas un sociālo vidi

Download (PDF, 732KB)

Ieguves rūpniecība un Attīstības Mērķi

Tūkstošgades attīstības mērķi (TAM) par ko 2000. gadā pasaules līderi vienojās pieņemot ANO Tūkstošgades deklarāciju ir vērsti uz to, lai pasaules nabadzīgākajās valstīs uzlabotu sociālos un ekonomiskos apstākļus. Visticamāk, neizpildītu politisko un finansiālo solījumu dēļ, Tūkstošgades mērķi sasniegti netiks.

Informatīvs materiāls par Ieguves rūpniecības ietekmi un saistību ar Attīstība mērķiem: Subsahāras Āfrikas rēgiona piemērs, var lasīt zemāk.

Download (PDF, 632KB)

EU FlagŠīs aktivitātes īstenošanu finansiāli atbalsta ES programma EuropeAid projekta „Prompting change in European attitudes towards the IMF’s development role and developing country debt management to help achieve the MDGs” ietvaros.