Jaunumi no INFORSE

Kopš 2021 gada septembra mūsu Valdes priekšsēdētāja vietnieks Artūrs Undrests aktīvi darbojas INFORSE (International Network for Suatainable Energy jeb Starptautiskais Ilgtspējīgas enerģijas tīkls) valdē. 

Pa šo laiku pieņemti vairāki lēmumi par organizācijas turpmāko attīstību, kā arī parakstītas iniciatīvas, piemēram, iniciatīva par “Fosilo enerģijas ieguvēju, ražotāju un izplatītāju reklamēšanās aizliegumu”.

Diemžēl jāsaka, ka INFORSE nākotne ir nedaudz nekaidra, jo šajā gadā bija plānots uzsākt  vairākus projektus, kā “Zaļie aģenti” Ukrainā, “Eko ciemats” Krievijā un “Apļveida ekonomika” sadarbībā ar Ziemeļvalstīm, Baltijas valstīm un Krieviju, kas aktuālās situācijas ietekmē visticamāk tālāk par izstrādes fāzi netiks, sakarā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā. Tas rada zināmu izaicinājumu nodrošināt organizācijas veiksmīgu un pilnvērtīgu darbību un izvirzīto mērķu sasniegšanu. Kā zināms Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā ir daudz stipru vides NVO, kuras aktīvi iesaistījās sadarbības projektos. Šobrīd viss apturēts un tuvākā nākotne neskaidra.

INFORSE ir dibināta 1992. gadā Riodežaneiro un tajā ietilpst 140 nevalstiskas organizācijas no 60 valstīm. Organizācijas mērķis ir rast ilgtspējīgas enerģijas risinājumus, mazinot nabadzību un aizsargājot vidi, kā arī atbalstīt jaunu ilgtspējīgas enerģijas tehnoloģiju pētniecību.