Noslēgusies Piekrastes kāpu sakopšanas talka

Atzīmējot Latvijas Simtgadi un turpinot 2007.gadā aizsākto iniciatīvu piekrastes kāpu joslas saglabāšanā, sabiedriskās kampaņas „Saglabāsim Latvijas Kāpas” ietvaros, visā piekrastē 26.maijā tika rīkota Piekrastes Kāpu sakopšanas talka. Mūsu aktīvisti, kopā ar skolēniem un NBS Zemessardzes un Jaunsardzes talciniekiem, sakopa piesārņotākos kāpu un liedaga posmus no Melnsils, Rojas novadā, līdz Ragaciemam, Engures novadā, kopā 100 kilometru distancē.

Īpašs PALDIES Nacionālo Bruņoto spēku komandieriem un talciniekiem, kuri rūpējās ne tikai par darba spēku, bet arī par atbilstošu tehniku, kas kāpās un pludmalē savāktos atkritumus nogādaja atkritumu poligonā.

Paldies Rojas, Mērsraga un Engures novadu vadītājiem par atbalstu kāpu sakopšanas idejai un veiksmīgo sadarbību talkas organizēšanā, kā arī aktīvajiem skolu talciniekiem, kuri bija īpaši saposušies talkai, lai izceltu savu komandas arī vizuāli.

 

Talku finansiāli atbalstīja Latvijas Vides aizsardzības fonds, Coalition Clean Baltic un Baltic Sea Conservation Foundation.

Atzīmēsim Latvijas Simtgadi, dodot savu ieguldījumu Latvijas lielākās dabas bagātības – Baltijas jūras piekrastes dabas saglabāšanā!

Tiksimies rudenī uz priežu stādīšanas talku 8.septembrī!