Aicinājums uz piekrastes kāpu sakopšanas talku

Atzīmējot Latvijas Simtgadi un turpinot 2007.gadā aizsāktās vides organizāciju iniciatīvas piekrastes kāpu joslas saglabāšanā, sabiedriskās kampaņas „Saglabāsim Latvijas Kāpas” ietvaros, visā piekrastē tiek atjaunota Piekrastes Kāpu sakopšanas tradīcija – šogad 26.maijā un turpmāk katru gadu maija pēdējā sestdienā. Savukārt kāpu nostiprināšanu un priežu stādīšanas tradīciju uzsāksim 8.septembrī, turpmāk – pirmajā septembra sestdienā.
Katrs individuālais talcinieks, skolu pārstāvji vai vietējo iedzīvotāju grupas tiek aicināti piedalīties talkā, sakopjot savas pašvaldības piekrasti – pludmali un kāpu meža joslu. No savas puses Latvijas Zaļā kustība nodrošinās darbarīkus, maisus, cimdus un “talcinieka sviestmaizi” visiem talciniekiem, kuri būs pieteikušies talkai pašvaldībā vai pie Latvijas Zaļās kustības koordinatoriem mūsu mājas lapā www.zalie.lv Talka paredzēta no pl. 10.00 līdz 14.00.

Šogad savu palīdzību atkritumu savākšanā un aizvešanā mums ir apsolījuši Nacionālie Bruņotie spēki un Zemessardzes karavīri ar savu tehniku, kā arī talcinieki no Jaunsardzes.
Skolu dalībnieki ir aicināti veidot komandas 10 – 15 skolēnu, vecāku un skolotāju sastāvā, izceļot un pārstāvot savu skolu gan ar īpašu vizuālu noformējumu (nosaukumu), gan sparīgu un aktīvu darbu.

Pēc talkas paredzēta talcinieku apbalvošana un komandu izloze, kā arī sparīgākās un oriģinālākās skolas izvēlēšanās galvenās balvas iegūšanai – laivošanai pa Abavu. Visi skolu talcinieki tiks aicināti arī uz Piekrastes Jauniešu Forumu, kas notiks šī gada oktobrī un kurā tiks uzklausītas skolu jauniešu idejas par zaļas un ilgtspējīgas piekrastes attīstību.

Visi pārējie talcinieki aicināti pieteikt savu dalību līdz 22.maijam pie mūsu koordinatoriem.

Mūsu talkas koordinatori:

  • Melnsils – Roja, koordinators Andis Uzulnieks, tel: 29361534, tikšanās vieta – Melnsils autobusa pietura
  • Valgalciems – Mērsrags, Artūrs Undrests, 28334545, Upesgrīvas krustojums
  • Mērsrags – Engure, Raitis Hercenbergs, 29655298, Mērsraga Kultūras nams
  • Ragaciems – Engure, Jānis Matulis, 26538871, Ragaciema autobusa pietura, izbraucot no Ragaciema, virzienā uz Kolku

Atzīmēsim Latvijas Simtgadi, dodot savu ieguldījumu Latvijas lielākās dabas bagātības – Baltijas jūras piekrastes dabas saglabāšanā!

Tiekamies Kāpu sakopšanas talkā – sestdien, 26.maijā!