Zemes dienas talkas Ventspils piekrastē

Atzīmējot Starptautisko Zemes dienu, 22. un 23.aprīlī LZK rīkoja divas kāpu sakopšanas talkas Vārves pagasta piekrastē, bijušā armijas poligona teritroijā. Ar aktīvu Zūru pamatskolas dalību tika savākti kāpās, meža joslā un liedagā esošie sadzīves atkritumi. Talkā piedalījās 4 klases, vairāk kā 60 dalībnieki, kuri vairāku stundu garumā vāca gan izskalotos, gan cilvēku izmestos atkritumus 2 kilometru garā un aptuveni 150 metru platā liedaga – kāpu joslā. Aktīvākie talcinieki tika pie vērtīgām balvām un rīkotajā balvu loterijā, katrs talkas dalībnieks saņēma piemiņas balvu.

Otrajā dienā LZK biedri no Ventspils, Abavas un Ziemeļkurzemes nodaļām uzstādīja zīmes – Saglabāsim Latvijas Kāpas, uz nelegāli iebrauktajiem kāpu ceļiem. Kopumā tika uzstādītas 30 zīmes, tieši izbraukāto ceļu vidū, ierobežojot iespējas turpināt kāpu izbraukāšanu.

Sadarbībā ar Ventspils novada pašvaldību un Vārves pagasta pārvaldi, projekta SONET ietvaros, paredzēts šo unikālo kāpu teritoriju labiekārtot, lai pasargātu no tiešas un netiešas kāpu degradācijas, ko diemžēl kāpu un pludmales apmeklētāji ir veicinājuši gadu gadiem. Šīs talkas notika LZK programmas Saglabāsim Latvijas kāpas ietvaros un pateicoties mūsu ārvalstu partneru – BaltCF, CCB un EU Life finansiālam atbalstam.