“Zaļie”jaunieši

Domāju, ka nepateikšu neko pārsteidzošu, apgalvojot, ka katrs no mums reiz ir bijis mazs bērns. Mēs turpinām būt bērni, kamēr vien katram ir tā “atskaites punkts” – vecāki, bet ir laiks, kad mēs sevi pieskaitām vecuma grupai – jaunieši.

Un arī tas nebūs nekas pārsteidzošs, ja uzdrīkstēšos apgalvot, ka daudzi, kuriem jau ir vērā ņemams gadu skaits, vēl joprojām ir jaunieši, jo vecums nav pasē, tas ir galvā.

Tādēļ, turpinot savus kategoriskos apgalvojumus, paudīšu viedokli, ka mēs, kā “zaļie” esam vēl pavisam jauni, jo Latvijas Zaļajai kustībai ir tikai 17 gadu!

Šajā vietā rimstas aplausi, un es turpinu jau pavisam nopietni.

 Pirms 17 gadiem, dibinot šo organizāciju, daudzi no mums bija vēl pavisam “zaļi gurķi” gan vecuma, gan “zaļas” domāšanas ziņā. Tas bija laiks, kurā jau dominēja tās prioritātes, kādas tagad ne tikai nav zudušas, bet pat ieguvušas vēl lielāku aktualitāti.  

Kustības dibinātāji šo gadu laikā guvuši ne tikai pieredzi un rūdījumu, kas palīdzējis pārvarēt kritiskus, organizācijai nepieļaujamas transformācijas draudu posmus, bet arī nostiprinājušies pārliecībā, ka mūsu kopējai “jaunībai” ir jābūt ne tikai mentālai, bet arī fiziskai, tātad, tajā nepieciešams līdzsvars starp brieduma pieredzi un jaunības enerģiju. Tādēļ mūsu aktivitātes vienmēr ir bijušas kopā ar bērniem un jauniešiem – talkās, kampaņās, projektos, forumos… Kopā ar saviem bērniem un jau ar bērnu bērniem. Mijiedarbojoties.

Šogad mūs gandarīja visu iepriekšējo gadu darba rezultāts – konstituējās Latvijas Zaļās kustības Jauniešu nodaļa, jau uzreiz veiksmīgi debitējot starptautiskā līmenī – kampaņas CLEAN GAMES Baltijas kausa spēles organizēšanā Latvijā. Man, kā jauniešu darbošanās šajā kampaņā “atbalstam”, un esot viņiem blakus visā pasākuma organizēšanas un norises gaitā, bija prieks redzēt to azartu un enerģiju, kas spēja ieinteresēt un aizraut sev līdz arī cienījama un pat ļoti cienījama gada gājuma spēles dalībniekus. Īpaši nozīmīgi un vērtīgi, ka ne tikai uz spēles laiku, bet saglabājot šo attiecību progresu.

Uzsākot kampaņas organizēšanu konkrētā Latvijas teritorijā – Valmierā, jaunieši izveidoja attiecības ar novada pašvaldību, kuras jau var uzskatīt par ilglaicīgām, jo tiek plānota turpmāka sadarbība. Mūsu jaunieši tagad ir pazīstami ne tikai Valmieras ekoskolās un citās pilsētas skolās, bet arī Vidzemes augstskolā, kur tiek gaidīti viesos, lai stāstītu par organizāciju un aicinātu līdzīgi domājošos iesaistīties kopējos “zaļo” darbos. Kampaņas organizatoru vēršanās pie Valmieras novada uzņēmējiem, aicinot tos sponsorēt pasākumu, rezultējās ne tikai finansiālā atbalstā, bet arī ielūgumā viesos un turpmākā “zaļā” sadarbībā. Labs darbs ir padarīts!

Zinu, ka mūsu jauniešiem ir tālejoši plāni, un tas liek cerēt, ka “zaļie” vienmēr būs jauneklīga organizācija, neskatoties uz to, cik tai pastāvēšanas gadu un cik veci ir tās biedri!

Mirta Jansone

Latvijas Zaļās kustības viena no dibinātājiem