Zaļā kustība piedalās akcijā

Akcijas “Uzlādē pasauli!” pasākumā, kas norisinājās 2011.gada 24.septembrī Rīgā, Kalnciema kvartālā notika arī Latvijas Zaļās kustības sadarbībā ar INFORSE Europe piedāvātā plakātu izstāde par ilgtspējīgu enerģiju: vīzija un piemēri praktiskiem risinājumiem Latvijā.

Latvijas ilgtspējīgas enerģijas vīzija paredz līdz 2050.gadam pakāpeniski atteikties no fosilo energoresursu izmantošanas un pilnībā pāriet tikai uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu, kļūstot par CO2-neitrālu valsti. Vienlaikus mērķis ir izmantot tos vietējos atjaunojamos energoresursu, kas Latvijās ir pieejami, tādejādi samazinot energoresursu importu un nodrošinot enerģētisko neatkarību.

Ilgtspējīgas enerģijas vīziju kopīgi izstrādāja Starptautiskais Ilgtspējīgas enerģijas sadarbības tīkls (INFORSE) sadarbībā ar biedrību „Latvijas Zaļā kustība” un biedrību „Zaļā brīvība”. Par pamatu ir ņemts Dānijas universitāšu izstrādātais modelis. Vīzijā ir ņemts vērā Latvijas atjaunojamo energoresursu potenciāls, pašreizējais un sagaidāmais enerģijas pieprasījums un īstenotie energoefektivitātes pasākumi.

No 2. līdz 12. augustam izstāde bija apskatāma dažādās vietās Latvijā, kā Liepāja, Talsi,Ventspils, Kuldīga, pasākumā “Laba daba”, ekoskolu pasākumā Daugavpils novada Višķos, ielu svētkos Mežaparkā un Latvenergo Energoefektivitātes Centrā Jūrmalā, kur šī izstāde būs aplūkojama arī turpmāk.

Iegūstiet vairāk informācijas par izstādes norisi šeit: http://www.draugiem.lv/izstade-energija

Latvijas Zaļā kustība

Projektu vadītāja

Selīna Ābelniece