PET pudeļu depozīta sistēma Latvijā- Mēs PAR!

Vispasaules Zaļo darbu dienā 10/10/10 norisinājās virkne pasākumu ar mērķi pievērst sabiedrības un mediju uzmanību CO2 izmešu radītajam kaitējumam un klimata pārmaiņām.

Ar aicinājumu dzīvot videi draudzīgāk biedrība Homo Ecos: un SIA „Baltic Bioplastic” organizēja pasākumu, kurā tika informēta sabiedrība par PET pudeļu depozīta sistēmas ieviešanas priekšrocībām. Pasākuma laikā, kas norisinājās tirdzniecības centrā Domina tika vākti paraksti izsakot atbalstu PET pudeļu depozīta sistēmas ieviešanai Latvijā. Iedzīvotāju atbalsts bija ļoti ievērojams un divu stundu laikā tika savākti ap 500 parakstu, kurus biedrība nodod Vides ministram. Pasākuma ietvaros paraksti tika vākti arī Ogrē, kur atbalstu izteica ap 100 iedzīvotājiem.

Pasākuma dalībnieki pauda sašutumu par šādas sistēmas neesamību Latvijā un dalījās pieredzē par to kā PET depozīta sistēma strādā Eiropā un tepat kaimiņos Igaunijā. Tāpat tika atzīmēts, ka šī sistēma palīdzētu saglabāt tīras mežmalas un ļautu nopelnīt bezpajumtniekiem attīrot dabu. Iedzīvotāji pauda cerību, ka ar savākto parakstu palīdzību izdosies ieviest depozīta sistēmu pēc iespējas ātrāk.

PET pudeļu depozīta akcijas koordinatore Selīna Ābelniece.