Peace Boat 22.maijā ierodas Rīgā ar ziņu: Brīvību no atomenerģijas!

Š.g. 22.maijā Rīgas ostā piestās “Peace Boat” (“Miera laiva” – latviešu val.) no Japānas, lai tās dalībnieki, no kuriem daudzi ir tieši no Fukušimas reģiona, tiktos ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, žurnālistiem un citiem interesentiem no Latvijas.

Kas ir „Peace Boat”?

Peace Boat ir starptautiska bezpeļņas organizācija, kas atrodas Japānā un strādā, lai pasaulē veicinātu mieru, atbruņošanos, cilvēktiesības, ilgtspējīgu attīstību un cieņu pret vidi. Peace Boat piedalījās arī glābšanas darbos uzreiz pēc Fukušimas katastrofas 2011. gada 11.martā, koordinējot vairāk kā 18 tūkstošu brīvprātīgo darbu ietekmētajās teritorijās.

Peace Boat ir viena no vadošajām vides organizācijām Japānā, kas aicina Japānas valdību atteikties no atomenerģijas, tā vietā izmantojot ilgtspējīgus energoresursus. Tāpat Peace Boat turpina informēt interesentus par situāciju Fukušimas prefektūrā, kur vairāk kā 160 tūkstoši cilvēki joprojām ir evakuēti un nav skaidrs, kad un, vai vispār viņi varēs atgriezties savās mājās. Vairāk informācijas par Peace Boat var iegūt šeit: www.peaceboat.org

Balsis no Fukušimas

Šīs misijas ietvaros tūrē ir pievienojies arī Futaba pilsētas iepriekšējais mērs Idogawa Katsutaka. Futaba pilsēta atrodas tikai 3 km attālumā no Fukušima Daiči atomelektrostacijas. Pēc tam, kad 2011. gada martā zemestrīces rezultātā Japānas austrumu krastu skāra cunami, tika nopietni bojāta šīs atomelektrostacijas reaktoru dzesēšanas sistēma un notika vairākas eksplozijas. Augstās radioaktivitātes dēļ daudzi iedzīvotāji tika evakuēti. Futabas pilsētas mērs Idogawa bija vienīgais Fukušimas prefektūrā, kas pieņēma lēmumu pārvietot visus pilsētas iedzīvotājus un pašvaldības funkcijas ārpus bīstamās teritorijas. Idogawa kungs dalīsies savā pieredzē par Fukušimas katastrofu un tās ietekmi, kuras sekas būs jūtamas vēl ilgi.

Programma

12.00 Tikšanās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un interesentiem
13.00 Preses konference

Kuģa atrašanās vieta: Rīgas kruīza kuģu terminālis (Rīgas pasažieru ostā netālu no Prāmju termināla, “Peace Boat” būs pietauvots pie Mk-4 piestātnes).

Ar Peace Boat apmeklētājiem runās:

  • Mr Idogawa Katsutaka, Futaba pilsētas iepriekšējais mērs, Fukušima
  • Peace Boat pārstāvji
  • Mr Andrey Ozharovskiy, eksperts atomenerģijas jautājumos

Kontaktinformācija

Papildus informācijai, lūdzu sazināties ar Peace Boat pārstāvjiem un vides organizāciju pārstāvjiem Latvijā:

Ms. Laure Noreit, Peace Boat pārstāve, laurepb@gmail.com, tālr. 25677610 (komunikācija angļu val.)
Ms. Alda Ozola, Latvijas Zaļā kustība, alda.ozola@gmail.com, tālr. 29173047