Par globālajiem procesiem, kurus mēs neredzam

Tēma, kas skar mūsu ikdienu un procesi, kas notiek pasaulē, tai skaitā vides aizsardzībā, tika apspriesti mūsu ilggadēja drauga un atbalstītāja Dr. Elmar Römpczyk lekcijā – Citādu pasauli tagad – Jā, mēs varam, kas notika 28.aprīlī, viesnīcā Baltic Beach Hotel.

Ar sev raksturīgo analītisko pieeju un spēju atšifrēt mums dažkārt nesaprotamus globālos procesus, Dr. Elmar Römpczyk iepazīstināja semināra dalībniekus ar savu redzējumu kā šobrīd attīstas pasaule. Būdams aktīvs Vācijas Fridriha Eberta Fonda (FES) darbinieks, kas vadījis FES birojus dažādās pasaules vietās, kā piemēram Latīņamerikas valstīs, ir ieguvis milzīgu pieredzi ne tikai politikas procesu vērošanā, bet arī ilgtspējības un globālo vides tendenču analizēšanā.

Lekcijas mērķis bija ne tikai dalīties ar savu pieredzi un savāktajiem faktiem par globālajām pasaules attīstības tendencēm, bet arī parādīt pozitīvos ilgtspējības modeļus un piemērus, kas atrodami tepat netālu, mūsu reģionā – Ziemeļvalstīs. Pēc lekcijas, notika aktīva diskusija par dzirdēto, īpaši par globālismu, kā draudu vai iespējām.

Dr. Elmar Römpczyk ir bijis FES Baltijas biroja vadītājs no 2004. līdz 2009.gadam. Viņa vadībā, FES Baltijas valstīs ir atbalstījis virkni vides iniciatīvas un ilgtspējīgas attīstības veicinošus projektus, kas veicināja sabiedrības informēšanu un izglītošanu. Tieši FES Baltijas birojs un Dr. Elmar Römpczyk personīgi bija galvenais ārvalstu sadarbības partneris LZK kampaņai Saglabāsim Latvijas kāpas, kas aizsākās 2007.gadā.

Viens no šī semināra mērķiem bija arī saprast diskusijas dalībnieku intereses, kas tālāk atspoguļosies Dr. Elmar Römpczyk jaunajā grāmatā ar līdzīgu nosaukumu, kuras izdošanu latviešu valodā, atbalstīs LZK. Grāmatas prezentācija paredzēta rudenī.