“NaaC” Seminārs pulcina arī ārvalstu pārstāvjus

30.oktobrī, Viesnīcā “Radisson Blu Rīdzene” notika šī gada noslēguma seminārs par dabas pieejamības sertifikātu “NaaC”, kuru ieviesīs Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”, kopā ar Latvijas Zaļo kustību. Seminārā piedalījās vairāk kā 50 pārstāvji no Latvijas invalīdu organizācijām, Latvijas Zaļās kustības un ASV, Grieķijas, Norvēģijas, Ukrainas un Zviedrijas vēstniecībām, kā arī Ziemeļu Ministru Padomes biroja Rīgā.

Par “NaaC” sertifikāta idejas rašanos un tā mērķi pastāstīja “Apeirona” pārstāvji Ivars Balodis, Kaspars Kalvītis un Jurģis Briedis, bet par “NaaC” tālāko ieviešanas stratēģiju un starptautisko NVO interesi informēja Latvijas Zaļās kustības Valdes priekšsēdētājs Jānis Matulis.

 

Kā īstenot kampaņas un kā lobēt projektus vietējā un starptautiskā līmenī, pieejamības sertifikāta “NaaC” ieviešanas kontekstā, lekciju sniedza eksperts no Vācijas un bijušais Fridriha Eberta Fonda Baltijas biroja vadītājs Dr. Elmārs Rompčiks.

2019.gadā paredzēta “NaaC” sertifikāta un karoga piešķiršana vairākām pašvaldībām, kuras savos infrastruktūras projektos ir jau īstenojušas dabas pieejamības principus un tos ieviesušas savos dabas objektos. Plānots arī turpināt sarunas ar ārvalstu NVO pārstāvjiem par “NaaC” sertifikāta ieviešanu savās valstīs.

”Naac” Semināri notiek ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansējumu un sadarbībā ar ārvalstu pārtneriem – CCB un BaltCF.

Prezentācijas