LZK uzņemta par biedru Eiropas Zaļās Jostas „European Green Belt” asociācijā

Ievērojot tradīcijas, ikgadējā rudens valdes sēde 7.novembrī notika Gramzdā. Lemjot par aktuālajiem jautājumiem, īpaši tika izcelta LZK uzņemšana European Green Belt Association (EGB) biedru rindās. LZK ir vienīgā organizācija no Latvijas, kas tagad ir pārstāvēta šajā nozīmīgajā Eiropas vides organizāciju tīklā, kopā ar citām valstiskajām un nevalstiskajām organizācijām.

EGB ir viena no redzamākajām Eiropas vides organizācijām, kuras galvenais uzdevums ir rūpēties par kultūras, vides aizsardzības un vēstures saglabāšanu bijušā “dzelzs priekškara” abās pusē, lai šāda austrumu un rietumu pasaules sadalīšana vairs neatkārtotos. Sākot no Ziemeļvalstīm, līdz pat Balkāniem un Adrijas jūrai, šī Zaļās jostas asociācija vieno 24 valstis un gandrīz 150 dalīborganizācijas.

Kultūrvēstures un bioloģiskās daudzveidības saglabāšana, kā arī Zaļās infrastruktūras projektu veicināšana apvieno cilvēkus un organizācijas 12500 km garajā jostā un ar to saistītajās teritorijās. Šis ir reāls un vajadzīgs cilvēkus un dabu vienojošs projekts, ko īsteno šī asociācija.

Pēc valdes sēdes aplūkojām nesen notikušajā talkā iestādītos 200 bērzus, simtgadei par godu LZK valdes stādītos valriekstu kokus un iestādījām arī pāris krūmus, kas vairos Gramzdas Ēdenas dārza zaļo rotu. Ja pandēmijas ierobežojumi atļaus, tad LZK biedri tiksies Ziemassvētku pasākumā Kandavā.