Latvijas vides organizācijas – ir noraizējušās par nepamatotu Baltkrievijas vides organizācijas Ecohome līderes ieslodzīšanu Baltkrievijā

Ievērojama vides aktīviste Irina Sukhy, vienas no Baltkrievijas ietekmīgākajām NVO Ecohome dibinātāja un Koalīcijas par tīru Baltijas jūru valdes locekle, svētdien, 2020. gada 6. septembrī, tika aizvesta no viņas dzīvokļa Minskā un aizturēta apcietinājumā.

Irinai Sukhy tika izvirzīta apsūdzība par dalību mierīgā, it kā nelikumīgā ielu masu pulcēšanās reizē Minskā 3. septembrī, savukārt pēc pierādījumu iesniegšanas tiesā viņa todien Minskā neatradās.

Rezultātā lieta tika atgriezta tālākai izmeklēšanai, taču, neskatoties uz šo faktu, Irina Sukhy joprojām atrodas apcietinājumā.

Vairākas organizācijas – Nuclear Transparency Watch un Eiropas ECO forums apgalvo, ka Irinas Sukhy aizturēšana ir saistīta ar viņas nesenajām darbībām, lai iebilstu pret atomelektrostacijas būvniecības sākšanu Ostrovecā.

Biedrība “Vides aizsardzības klubs”  un biedrība “Latvijas Zaļā kustība”, kā arī daudzi vides aktīvisti solidarizējas ar ekoloģiskajiem aktīvistiem Baltkrievijā un atbalsta daudzu citu organizāciju prasības par vides aktīvistu vajāšanas izbeigšanu un Irinas Sukhy tūlītēju atbrīvošanu.

Starptautiskās Koalīcijas par tīru Baltijas jūru (Coalition Clean Baltic) tīkla biedrorganizācijas:

Biedrība “ Vides aizsardzības klubs” 

Biedrība “Latvijas Zaļā kustība”