LATVIJAS JŪRAS PIEKRASTES SKOLU JAUNIEŠI TIKSIES FORUMĀ JŪRMALĀ

FORUMS noslēgs Latvijas 100-gadei veltīto projektu “ZAĻAI LATVIJAI – ZAĻAI JŪRAI”, kura mērķis bija veidot jauniešu jēgpilnu izpratni par visas planētas resursu – ūdens, zemes un klimata savstarpējo mijiedarbību. Latvijas jūras piekrastes saglabāšana būs šogad vēl skolas solos sēdošo jauniešu rūpes un atbildība nākotnē, tādēļ katra cilvēka lomas globālajos vides procesos apzināšanās, ir motivācija atbildīgai ilgtermiņa attieksmei un rīcībai.

Forumā jaunieši izstrādās un prezentēs savus priekšlikumus un scenārijus vides problēmu apzināšanai un to risināšanai valsts, pašvaldību un iedzīvotāju līmenī, izteiks savu viedokli par to, kā mēs dzīvojam un saimniekojam piekrastē.

Foruma viesi – LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes docents Jānis Lapinskis stāstīs par jūras un piekrastes procesu mijiedarbību, bet Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas vecākais valsts vides inspektors Kārlis Lapiņš – par jūru un Ķemeru Nacionālo parku, kā arī Nacionālo parku lomu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā.
Savukārt Jūrmalas saimnieki – pilsētas domes Attīstības pārvaldes Vides nodaļas vadītājs Jānis Artemjevs jauniešiem pastāstīs par pašvaldības rūpēm piekrastes aizsardzībā.

Foruma norises lielākā daļa tiks veltīta darbam grupās –Vides problēmu apzināšanai un priekšlikumiem to risināšanā, “Ideju tirgum”, vides spēlēm un atraktīviem pasākumu scenārijiem. Tas ir svarīgs jauniešu nākotnes redzējums – kā mēs to visu darīsim, kad būsim pieauguši…

Savās skolās Foruma dalībnieki atgriezīsies ar projekta Plakātu Konkursā uzvarējušā autora darbu, kas turpmāk būs iedvesmojošs atgādinājums par kopā uzzināto un piedzīvoto, lai Latvija un jūra ir apzināta savas dzīves tagadnes un nākotnes vērtība.

Tiekamies 19. Oktobrī, Jūrmalā, Bulduru Dārzkopības vidusskolā.

Piekrastes Jauniešu Forums ir projekta “ZAĻAI LATVIJAI-ZAĻAI JŪRAI” pasākums ar LATVIJAS VIDES ATTĪSTĪBAS FONDA (LVAF) finansiālu atbalstu.