Kafija, klimats, nodokļi un attīstība – studentu debates par aktuāliem attīstības sadarbības jautājumiem

b3267848-1f95-4f8d-996d-ff24936ecf91-2060x1236

Dzerot savu rīta kafiju mājās vai kādā no Rīgas kafejnīcām, Tu ne vienmēr aizdomājies, kā šis ikdienas rituāls ietekmē Ugandas ilgtspējīgu attīstību…

Latvijas Zaļā kustība sadarbībā ar Latvijas Debašu asociāciju “Quo tu domā?” rīko publiskās studentu debates par aktuāliem attīstības sadarbības jautājumiem.

2015. gads ir īpaši attīstībai veltīts gads. Tas ir visu laiku pirmais Eiropas gads, kura laikā tiek pievērsta uzmanība Eiropas Savienības ārējai darbībai un Eiropas lomai pasaulē. 2015. ir arī gads, līdz kuram (pēc pasaules valstu vienošanās 2000. gadā) vajadzēja sasniegt.Tūkstošgades attīstības mērķus un kurā starptautiskā sabiedrība vienojās par ilgtspējīgas attīstības mērķiem nākamajiem 15 gadiem, piemēram, izskaust nabadzību pasaulē, pāriet uz ekonomiku, kas patērē dabas resursus atbilstoši planētas iespējām un veicināt visu pasaules iedzīvotāju dzīves līmeņa uzlabošanos. Parīzē notika trešais Klimata samits, kurā notika pārrunas par patlaban visā pasaulē redzamajām labākajām saimniekošanas praksēm, kas saudzē vidi, kā arī par fondu iespējām un atbalstu tiem, kam rūp cīņa pret klimata izmaiņām.

Debatēs Latvijas augstskolu studenti centīsies apskatīt globālos attīstības sadarbības jautājumus no dažādām perspektīvām, izvērtējot dažādu tendenču un notikumu gan pozitīvās, gan negatīvās puses. Debašu noslēgumā ikvienam interesentam būs iespēja iesaistīties diskusijā un izteikt savu viedokli.

Debates notiks: Latvijas Universitātes galvenajā ēkā, Raiņa bulvārī 19, 1. auditorijā.

Debašu norises laiki:

Pirmdien, 14.decembrī 18.30 – 20.30

Debašu tēmas:

  • Vai Zaļais klimata fonds var izglābt attīstības valstis?
  • Vai kafijas dzeršana Rīgā veicina Ugandas ilgtspējīgu attīstību?

Trešdien, 16.decembrī 18.30 – 20.30

Debašu tēmas:

  • Vai valsts ar zemiem nodokļiem var īstenot ilgtspējīgu attīstību?
  • Vai globalizācija ir palīdzējusi attīstības valstīm?

Nāc un iesaisties, un aicini savus draugus!

QTD logoLatvian-Green-Movement-for-web-optimized-logo-large