Atzīmēts Latvijas Zaļās kustības 15. darbības gads un vides aizsardzības kustības aizsākuma Talsos 30-gade

17.augustā Talsos pulcējās plašs bijušo un esošo “zaļo” organizāciju atbalstītāju loks, lai atzīmētu būtiskas gadskārtas – 30 gadus kopš Talsos aizsākās aktīva Vides aizsardzības kluba darbība un 15 gadus, kopš Latvijā un tieši Talsos, tika nodibināta Latvijas Zaļā kustība.

Zīmīgi, ka šīs gadskārtas ir sakritušas, tāpat kā jau pirms Baltijas ceļa un Lūgšanas pie jūras, kad, rokās sadevušies “zaļi” domājoši cilvēki runāja par Baltijas jūras piesārņojumu un plānoja aktivitātes, kā glābt mūsu lielāko dabas vērtību – jūru, no bojāejas.

Par godu Baltijas ceļam un atzīmējot Zaļās kustības aizsākumu Talsos, novada muzejā, vēsturnieces Ineses Vemperes vadibā, tika izveidota īpaša  ekspozīcija.  Pēc izstādes atklāšanas, jau draugu un domubiedru pulkā pie ugunskura, Upesgrīvā jūras krastā, pārrunājām gan interesantus notikumus no mūsu kopīgās vēstures, gan plānojām tuvākās nākotnes aktivitātes.

Paldies visiem bijušajiem un esošajiem Zaļās kustības biedriem, kā arī visiem mūsu atbalstītājiem no Rīgas, Jūrmalas, Rendas, Jelgavas, Ventspils un Talsiem, kuri ieradās uz mūsu kopīgo pasākumu.

Atskatoties pagātnē, labāk redzama Nākotne!

LZK biedru novēlējumi