Aizvadīts “Diena bez auto” velobrauciens un zibakcija

Aizvadīts “Diena bez auto” velobrauciens, kas 2014.gada 22. septembra pēcpusdienā Ventspilī un Kuldīgā pulcēja dažādu paaudžu veloentuziastus un veselīga dzīves veida piekritējus, lai dotos Latvijas Zaļās kustības organizētajā velobraucienā, kas noslēdzās ar zibakciju.

Pirmdiena, 22. septembris, bija Eiropā starptautiski atzīmētās mobilitātes nedēļas noslēgums – “Diena bez auto”, ko Latvijā ar Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu Ventspilī, Valmierā un Kuldīgā organizēja biedrība Latvijas Zaļā kustība. Šī diena līdzi atnesa rudeni un tam raksturīgo laiku, līdz ar to aicinājumam uz darbu vai skolu doties kājām, velosipēdu vai citādi videi draudzīgi, iedzīvotāji neatsaucās tik aktīvi, kā to būtu darījuši, ja laiks aiz loga būtu bijis labvēlīgāks, kā atzina daži no uzrunātajiem autobraucējiem.

Taču lietus neatturēja ventspilniekus un kuldīdzniekus pirmdienas vakarā pulcēties, lai dotos kopīgā izbraucienā pa 6 km garo maršrutu Ventspilī un mērot nedaudz īsako distanci Kuldīgā. Velobrauciena sākumā tika izlozēti iepriekš izsludinātā fotokonkursa uzvarētāji – Kristīne Ozoliņa no Ventspils, Ernests Vēzis no Kuldīgas un Klāvs Vasiļevskis no Valmieras, kuri savā īpašumā ieguva dāvanu karti aktīvai atpūtai 25€ vērtībā.

Velobraucieni gan Kuldīgā, gan Ventspilī noslēdzās ar interesantu zibakciju. Akcijas dalībnieki, radot nepārtrauktu velo plūsmu, uz pāris minūtēm bloķēja gājēju pāreju, vēršot autovadītāju uzmanību tam, ka iela ir vieta ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam neatkarīgi no pārvietošanās veida. Akcijas laikā tiem, kas sēdušies pie auto stūres, tika dalīti karodziņi ar padomiem, kā pārvietoties videi draudzīgāk.

Lietus dēļ velobrauciens tika atcelts Valmierā, taču Latvijas Zaļā kustība un brīvprātīgie devās ielās, lai individuāli uzrunātu autovadītājus un aicinātu izvēlēties draudzīgākas pārvietošanās alternatīvas.

Latvijas Zaļā kustība vēl joprojām gaida visu minēto pilsētu iedzīvotāju un arī rīdzinieku ieteikumus infastruktūras uzlabošanai savā pilsētā, lai padarītu to pieejamāku visiem ceļu satiksmes dalībniekiem, tostarp velobraucējiem, gājējiem un sabiedriskā transporta lietotājiem. „Mūsu iela – mūsu izvēle” skan šī gada Eiropas Mobilitātes nedēļas sauklis, tāpēc izdarīsim šo izvēli, iesūtot savus ieteikumus uz dienabezauto@gmail.com līdz 3.oktobrim, norādot pilsētu, par kuru informācija tiek sniegta. Ieteikumi tiks apkopoti un iesniegti pašvaldībās.

Foto: Eduards Dambergs
Foto: Eduards Dambergs

Vairāk foto no pasākuma Kuldīgā apskatāmi šeit!