Ir sācies Piekrastes vērotāju projekts

Jau otro gadu Latvijas Zaļā kustība kopā ar piekrastes skolām rīko Piekrastes vērotāju ekspedīcijas. Šogad pieteikušās jau 15 piekrastes skolas, kuras pētīs savas piekrastes liedagu un kāpu piesārņojumu un arī bioloģiskās daudzveidības piemērus. Aktīvākās komandas par interesantākajiem pētījumiem un novērojumiem saņems balvas un uzaicinājumu piedalīties trešajā Piekrastes Jauniešu Forumā, kas notiks 30.oktobrī.

Lasīt tālāk… →

Latvijas vides organizācijas – ir noraizējušās par nepamatotu Baltkrievijas vides organizācijas Ecohome līderes ieslodzīšanu Baltkrievijā

Ievērojama vides aktīviste Irina Sukhy, vienas no Baltkrievijas ietekmīgākajām NVO Ecohome dibinātāja un Koalīcijas par tīru Baltijas jūru valdes locekle, svētdien, 2020. gada 6. septembrī, tika aizvesta no viņas dzīvokļa Minskā un aizturēta apcietinājumā.

Irinai Sukhy tika izvirzīta apsūdzība par dalību mierīgā, it kā nelikumīgā ielu masu pulcēšanās reizē Minskā 3. septembrī, savukārt pēc pierādījumu iesniegšanas tiesā viņa todien Minskā neatradās.

Lasīt tālāk… →

Tikšanās Talsu novada domē

Lai pārrunātu galvenās aktualitātes Talsos, kurās Latvijas Zaļā kustība ir iesaistīta, 21.augustā Talsu novada domē tikās abas ieinteresētās puses. No Talsu pašvaldības sarunā piedalījās novada domes priekšsēdētāja vietnieki Normunds Tropiņš un Andis Astrātovs, kā arī Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Ģirts Kalnbirze un Attīstības nodaļas pārstāvji. LZK pārstāvēja valdes priekšsēdētājs Jānis Matulis, Ziemeļkurzemes nodaļas vadītājs Andis Uzulnieks un projekta vadītājs Artūrs Caune.

Lasīt tālāk… →

Dabas pieejamības sertifikāta “NaaC” karogs šosezon paplašina savu ģeogrāfiju

12. jūnijā jau otro sezonu tiks pacelti “NaaC” karogi trijās Ziemeļkurzemes pludmalēs, kuras pilnībā atbilst dabas pieejamības kritērijiem un tās var izmantot visi – sākot ar cilvēkiem ratiņkrēslā un beidzot ar ģimenēm ar maziem bērniem. Rojas novada Rojas galvenā peldvieta, Mērsraga novada Mērsraga bākas pludmale un Engures novada Ķesterciema peldvieta jau otro sezonu apliecina savu virzību uz pieejamības nodrošināšanu savām kāpu atpūtas vietām un pludmalēm. Savukārt Dienvidkurzemes piekrastē, pie Ventspils novada Jūrkalnes pārvaldes atpūtas laukuma jau otro sezonu 15.jūnijā tiks uzvilkts zaļi-balt-zaļais “NaaC” karogs. Savu virzību uz kāpu dabas pieejamību apliecinājušas arī Grobiņas un Nīcas novadu pašvaldības. 18.jūnijā pl. 11.00 Medzes pagasta atpūtas vietā “Liedagi” un Bernātu pludmalē pl. 14.00 pirmo reizi tiks pacelti Dabas pieejamības sertifikāta “Naac” karogi.

Lasīt tālāk… →

Par kādu bezjēdzīgu 5G tīkla iedarbības pētījumu

Saskaņā ar avīzē (NRA 28.04.2020) sniegto informāciju (citēju): “Neatkarīgā jau vēstīja, ka Latvijas juristu apvienība sadarbībā ar Latvijas jauno zinātnieku apvienību veic pētījumu par 5G iespējamo ietekmi un analizē arī specifiski Latvijas apstākļiem interesējošus jautājumus. Tostarp ziņas par […] cilvēka organisma reakcijām uz elektromagnētisko lauku u.c. Pētījums tuvojas noslēgumam.”

Lasīt tālāk… →

LZK Valdes darba vizīte Kaļiņingradā

No 6. līdz 9. februārim LZK Valde viesojās Kaļiņingradas apgabalā, lai tiktos ar sadarbības partneriem un iepazītos ar piekrastes erozijas un kāpu joslas pieejamības risinājumiem. Apmeklējām Kuršu kāpu, Zeļenogradskas, Svetlogorskas un Jantarnij pilsētu piekrastes kāpu joslu. Ar parteriem no organizācijas “Zelonaja Planeta” (“Zaļā Planēta”) pārrunājām sadarbības jautājumus un iepazināmies ar Kaļiņingradas vēsturisko botānisko dārzu-parku, kas joprojām priecē pilsētas skolu jauniešus un zaļos aktīvistus. Organizācijas vadītājs Dmitrijs Fiļipenko izrādīja arī Jauno Dabas draugu centru, kur ar modernas aparatūras palīdzību, tiek mērīti enerģijas patēriņi un ar moduļiem vērtēti dažādi enerģijas taupības veidi.

Lasīt tālāk… →

Latvijas piekrastes pašvaldības iegūst erozijas risinājumu un pludmaļu pieejamības pieredzi Vācijā

Lai gūtu pieredzi krastu erozijas un pludmaļu pieejamības nodrošināšanā, no 23. līdz 26. septembrim plaša delegācija no Latvijas uzturējās Baltijas jūras piekrastē Vācijā.  Kopā ar Rucavas, Nīcas, Grobiņas, Ventspils, Mērsraga, Engures un Saulkrastu novadu, kā arī Ventspils pilsētas pašvaldību pārstāvjiem, braucienā piedalījās pārstāvji no VARAM, Latvijas Universitātes un LZK. Kā viesi, pieredzes apmaiņā piedalījās arī pārstāvji no Kaļiņingradas apgabala, kur erozijas problēmas tiek risinātas ar dažādām jaunām tehnoloģijām.

Lasīt tālāk… →

Clean Games talka Vārves poligonā

Atzīmējot Pasaules talkas dienu – sestdien, 21.septembrī, bijušā armijas poligona teritorijā, Ventspils novada Vārves pagasta piekrastē, Latvijas Zaļā kustība pirmo reizi Latvijā rīko interaktīvu talku “Clean Games” (Talkas spēle, jeb “Tīrā spēle”), kurā piedalīsies komandas no 7 piekrastes skolām.

Lasīt tālāk… →

Dabas pieejamības sertifikāta “NaaC” karogs plīvos arī Mērsragā un Jūrkalnē

LZK programmas “Saglabāsim Latvijas kāpas” 2018. – 2020. gada projektā ir paredzēti konkrēti piekrastes publiskās infrastruktūras labiekārtošanas darbi, kā arī sabiedrības informēšanas un izglītošanas kampaņas. Ar Baltijas jūras Aizsardzības fonda (BaltCF) atbalstu, līdz šim dabas pieejamības objekti ir izveidoti – Ainažos, Jūrkalnē, Mērsragā, Kaltenē, Ķesterciemā un Engurē.

Lasīt tālāk… →

Atzīmēsim LZK 15 gadu pastāvēšanu un darbību

15.jūnijā Upesgrīvā notika paplašināta Valdes sēde, kuras laikā tika apspriesti jau notikušie un turpmāk plānotie projektu darbi. Aktīvi turpinās LZK programmas “Saglabāsim Latvijas Kāpas” ietvaros īstenotie dabas pieejamības sertifikāta “NaaC” popularizēšanas un ieviešanas pasākumi, kuriem nopietnu līdzfinansējumu šogad ir sniegušas Engures un Rojas novadu pašvaldības. Jānis Matulis informēja, ka “NaaC” karogs ir piešķirts Rojas, Engures, Mērsraga pašvaldību pludmalēm un plānots arī Ventspils novada Jūrkalnes stāvkrasta stāvlaukumam.

Lasīt tālāk… →