2011.gada 22.aprīlis – Pasaules Zemes diena!

Pasaules Zemes diena (World Earth Day ) mudina cilvēkus visā pasaulē padomāt par savu atbildību pret Zemi – planētu, kurā mums ļauts dzīvot.

Latvijas Zaļās kustības biedri un atbalstītāji no Ziemeļkurzemes un Kuldīgas novada nodaļas šajā dienā dosies uz jūras piekrasti Upesgrīvā. Tā ir neliela teritorijas daļa no Baltijas jūras piekrastes aizsardzības projekta, kurā strādājam kopš 2007.gada. Projekta ietvaros esam veikuši piekrastes patruļas, pārbaudot kāpu teritorijas aizsardzības noteikumu ievērošanu, un iestādījām priedītes erozijas un cilvēku darbības seku mazināšanai.

Mēs izstaigāsim kāpu aizsargjoslu, pārbaudīsim nelegāli iebraukto ceļu esamību, savāksim atkritumus, apskatīsim, kā saglabājušies priedīšu stādījumi.

Šajā dienā mēs varam paust savu attieksmi pret mežu izciršanu, stādot jaunus kokus; veikt sportiskas aktivitātes, atbalstot veselīgu dzīves veidu; radīt mākslas darbus par vides aizsardzību, veicinot cilvēku domāšanu. Ar saviem darbiem šajā dienā mēs varam dot cerību paši sev, ka darīsim visu, lai mazinātu klimata izmaiņu negatīvās sekas.